3 urodziny Klubu Płock Biega No Age Limit.

4 listopada 2017r świętujemy już trzeci rok działalności Klubu Płock Biega No Age Limit. Możemy dokonać podsumowania kolejny sezonu biegowego 2017
Tak jak w latach poprzednich roku startowaliśmy praktycznie na wszystkich dystansach od 5 km do ultramaratonu, odnosząc liczne sukcesy od zwycięstw indywidualnych, drużynowych oraz zwycięstw w kategoriach wiekowych. Wszystkie nasze starty i osiągnięcia opisywaliśmy na swojej stronie internetowej i facebookowej. Dlatego nie będziemy ich szczegółowo opisywać.
Nastąpił dalszy rozwój sportowy naszych zawodników i zawodniczek. Artur Kamiński w tym roku wygrał indywidualnie wiele biegów ulicznych między innymi w Płocku, Mławie, Żurominie i innych miastach. Aktualnie jest najszybszym zawodnikiem z Płocka i w wielu biegach ustępował jedynie zawodowcom z Ukrainy.
Sylwia Nawrocka również poczyniła znaczne postępy. Praktycznie w każdym starcie zaliczała miejsce na podium, bądź to w klasyfikacji open lub w klasyfikacji wiekowej.
Andrzej Szarmach i Julian Kłos pomimo krótkiego stażu biegowego zdobyli koronę maratonów polskich, a Dariusz Kolibczyński dołączył udanie do grona maratończyków.
Jesteśmy dumni szczególnie z naszych osiągnięć drużynowych, ponieważ one najbardziej świadczą o "sile" naszego Klubu.I tak w 2016 roku stawaliśmy w drużynie na podium:
1. Bieg Żołnierzy Wyklętych w Płocku - III miejsce
2. Bieg o Puchar Wójta Gminy w Siemiątkowie I miejsce
3. II Bieg Obrońców Płocka - I miejsce
4. V Półmaraton dwóch mostów w Płocku - IV miejsce
5. Półmaraton Piastowski w Kruszwicy - II miejsce
6. Tumska Dycha w Płocku - II miejsce
Najczęściej na podium indywidualnie i w drużynie stawali: Artur Kamiński, Przemek Obara, Piotrek Matuszewski, Edmund Stańczak, Jacek Cichecki, Darek Łomicki, Sandra Szost, Justyna Kozanecka, Jola Wieluńska,, Przemek Dobrzyński, Darek Łomicki, Sylwia Nawrocka, Krzysztof Matecki, Bogdan Makowski, Arleta Zajączkowska
Reprezentowaliśmy nasz Klub w Polsce i za granicą, w takich miejscowościach jak: Kuchary Królewskie, Kamień k Bełchatowa,Witunia, Nowy Tomyśl, Lidzbark Warmiński, Poznań, Dąbrowa, Wiązowna, Warszawa, Inowrocław, Łódź, Radom, Trzemeszno. Włocławek, Gniezno, Kraków, Dębno, Pabianice, , Skierniewice, Ostrołęka, Toruń, Gdańsk, Ciechanów, Sochaczew, Sierpc, Błonie, , Aleksandrów, Kamień Pomorski, Jarosławiec, Golub Dobrzyń, Glinojeck, Olsztyn, Bydgoszcz. Koszyce, Piła, Wrocław, Gdynia, Świecie, Tarnowo Podgórne, Łąck, Kowalewo Pomorskie, Solec Kujawski, Szklarska Poręba, Kurzętnik, Bodzanów, Szulmierz, Piątnica, Zakopane, Prostki, Wałbrzych, Zielona Góra,Mszczonów i innych miejscowościach
Startowaliśmy w maratonach w Polsce :Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu oraz za granicą: w Jerozolimie, Kopenhadze, Koszycach, Frankfurcie.
Udało nam się zorganizować wyjazd na maraton do Koszyc na Słowacji, gdzie w licznym składzie reprezentowaliśmy miasto Płock jak też nasz Klub. Już planujemy kolejny wyjazd zagraniczny na dużą imprezę biegową.
Dołączyli do nas kolejni zawodnicy i zawodniczki : Mariusz Nawrocki, Sylwia Kamińska, Sandra Szost, Arleta Zajączkowska
Dużym sukcesem organizacyjnym naszego Klubu była organizacja i przeprowadzenie dwóch biegów ogólnopolskich, które cieszyły się dużym zainteresowaniem biegaczy z całego kraju. W każdym z tych biegów udział wzięło ponad 200 uczestników.
1. II Biegu Obrońców Płocka 1920r na dystansie 10 km
2. II Biegu o Puchar Wójta Gminy Siemiątkowo na dystansie 10 km.
Już w tym roku robimy przygotowania do przeprowadzenia imprez biegowych w roku 2018. Mamy już doświadczenie i chcemy aby nasze imprezy były coraz bardziej uznawane przez biegaczy.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.