9 września 2019r. Maraton Wilno / Litwa /

Kolejny nasz zagraniczny klubowy wyjazd na maraton uznajemy za bardzo udany. Tym razem wybór padł na Wilno.
Organizacja imprezy biegowej bez zarzutu, jedno wielkie święto biegania. Każdy znalazł coś dla siebie, na placu katedralnym w niedzielę 8 września zgromadziło się ponad 10 tys biegaczy z wielu krajów. dorosłych i dzieci.
Na dystansie maratony pobiegło po pięknej malowniczej trasie ok 1100 zawodników. My zajęliśmy następujące miejsca:
86 Tomek Markowski / z zaprzyjaźnionego z naszym Klubem RYKOWISKA/ czas 3 godz 17 min 19 s
106 Darek Łomnicki czas 3 godz 23 min 15 s
242 Jacek Cichecki czas 3 godz 44 min 10 s
379 Edmund Stańczak czas 3 godz 57 min 52 s
513 Krzysztof Frączkowski czas 4 godz 13 min 59s
526 Bogdan Makowski czas 4 godz 14 min 59 s
791 Jola Wieluńska czas 4 godz 58 min 53 s / brawa dla Joli za udany debiut maratoński/
Maraton wygrał wśród mężczyzn Bogdan Semenowicz a wśród kobiet Natalia Semenowicz, zaprzyjaźnieni z naszym Klubem zawodnicy w Ukrainy, którzy niedawno biegli w organizowanym przez nasz Klub - Biegu Obrońców Płocka 1920r.
Na dystansie półmaratonu pobiegło ok 2 tys biegaczy i zajęliśmy następujące miejsca:
390 Kamil Zgorzelski czas 1 godz 41 min 47 s
609 Igor Kemicer czas 1 godz 47 min 47s
835 Arek Kozanecki czas 1 godz 53 min 10 s
866 Kacper Sołtysiak czas 1 godz 54 min 7 s
899 Michał Wujcikowski czas 1 godz 55 min 7 s
1663 Krzysztof Kurek czas 2 godz 20 min 7 s
Na dystansie 10 km również pobiegło ok 2 tys zawodników.
Na szczególne słowa uznania zasługuje Artur Kamiński, który został zakwalifikowany do elity biegu i w bardzo mocnej międzynarodowej stawce zawodowców zajął 5 miejsce open z doskonałym czasem 34 min 50s
na miejscu 1021 przybiegł Tomek Grodzicki z czasem 59 min 23 s
Nasze najmłodsze zawodniczki Julia Kamińska i Amelia Grodzicka pobiegły w biegu dla dzieci i otrzymały na mecie medale.
Wszystkim zawodnikom składamy wielkie gratulacje za tak udane reprezentowanie naszego Klubu Płock Biega No Age Limit