9 czerwca 2019r. Citadele Kaunas Litwa

W niedzielę 9 czerwca 2019r nasza zawodniczka Iryna Masnyk wygrała maraton Citadele Kaunas na Litwie. Iryna zdała nam relację z tego jednego z najszybszych maratonów w Europie, trasa to dwa okrążenia na starym mieście oraz pięknych parkach.
Przebieg dwóch okrążeń na prostych ulicach, starym mieście i pięknych parkach.
Dotychczasowy rekord trasy należał do Natalia Kan z Rosji, z czasem 2:52:17, oczywiście obecnie należy do Iryny 2 godz 51 min 46 s
Organizatorzy imprezy starają się aby na starcie stawali coraz lepsi zawodnicy, w związku z tym przeznaczają dodatkowe 600 euro nagrody pieniężnej za nowy rekord trasy.
Nie zapominają o innych biegaczach i organizują tego dnia krótsze dystanse/ półmaraton, bieg na 10 i 5 km/ oraz biegi rodzinne Wszyscy pokonują ceglane, żywe ulice starego miasta w Kownie i Confluence Park, gdzie znajdują się dwie największe rzeki Litwy - Nemunas i Neris Confluence.

„Kaunas marathon” oferuje muzykę na żywo, pokazy tańca i występy entuzjastów sportów ekstremalnych, aby uczynić go bardziej przyjemnym nie tylko dla biegaczy , ale także dla fanów. To wydarzenie to nie tylko bieganie, to wielka uczta dla całego miasta.

Start maratonu rozpoczyna się obok ratusza z szesnastowiecznymi klimatami i widokiem starego miasta na zabytkowe, XIV-wieczne pozostałości zamku, otoczonego dwoma największymi rzekami Litwy.
W tym roku na starcie stanęło ponad 5 tys biegaczy z różnych krajów, na początku było ok 17 stopni ciepła a na mecie już ok 26 stopni. Cały czas pełne słońce, trochę wiało od rzeki.
Irynie biegło się dobrze, od początku objęła prowadzenie i nie oddała go do końca. Dwa razy "złapała" ścianę na 19 i 27 km. Ale udało się przełamać kryzys. Cierpliwość na 💯 %. 😉 I wszystko ok.
Konkurentki zostały z tyłu.
Dziękujemy Irynie za relację i życzymy kolejnych zwycięstw!!

Comments are closed.