28 kwietnia 2019r. 18 PZU Cracovia maraton.

W dniu 28.kwietnia 2019 punktualnie o godz 9 00 wystartował 18 PZU Cracovia Maraton w Krakowie z udziałem naszego zawodnika Edmunda Stańczaka.
Edmund jako jeden z nielicznych uczestników tego maratonu ukończył wszystkie poprzednie edycje.
Warunki pogodowe dla biegaczy były zbliżone do ideału. Potwierdzeniem tego faktu są dwa wspaniałe rekordy imprezy ustanowione przez reprezentantów Kenii i Ukrainy. Cyprian Kotut w pokonując ostatnie kilometry w fantastycznym stylu złamał barierę 2:10 i ostatecznie finiszował z czasem 02:09:18 bijąc dotychczasowy rekord maratonu wynoszący 02:11:34 prawie o dwie i pół minuty! Kilkanaście minut później w jego ślady poszła zawodniczka z Ukrainy - Viktoriya Khapilina linię mety przekroczyła w czasie 02:28:03.
Natomiast nasz zawodnik na mecie zameldował się z czasem 3 godz 47 min 5 s co dało miejsce open 1775 na 5183 osoby które ukończyły ten rekordowy maraton.