27-28 styczeń 2018r. 13 Festival Biegów Ultra w Atenach w Grecji.

Zawodniczka Klubu Płock Biega No Age Limit została rekordzistką świata w biegu 48 godzinnym w kategorii kobiet do 23 lat.
Rozegrany w Atenach 13 Festival Biegów Ultra 48 ma wielu bohaterów, ale w szczególności to była bardzo udana impreza dla startujących Polaków. Padło kilka rekordów Polski i rekordy świata. Jedną z bohaterek tej imprezy została zawodniczka Klubu Płock Biega No Age Limit Alexa Motylka, która ustanowiła w Atenach nowy rekord świata WU 23. W ciągu 48 godzin przebiegła ponad 264 km! poprawiając poprzedni rekord należący do Brazylijki Gabrieli Mazin Latini aż o 34 km. Sukces tym większy, że uzyskanie najlepszych wyników na świecie w tej kategorii nie należy do najprostszych zadań.
Jak mówi Alex do osiągnięcia celu, nie wystarczy tylko wybieganie, ale również mocna psychika. Przygotowując się do tej ekstremalnej imprezy trenowałam w różnych warunkach, najlepszym sposobem na sprawdzenie formy był start w dwumaratonach, w których startowałam prawie co tydzień. Uczęszczam także na siłownię, by wzmocnić pozostałe partie mieśniowe. Dużą wagę przywiązuję do diety. Dzięki czemu, żadne kilometry nie są mi straszne
Jak mówią jej klubowi koledzy i koleżanki Alexa do Aten poleciała po rekord świata i słowa dotrzymała. Założyła cel i go zrealizowała bez większych problemów. Mając na uwadze ogrom pracy który wykonała w ostatnich latach nie mieliśmy wątpliwości że tego dokona.
Oficjalne wyniki biegu 48 godz.
1. Patrycja Bereznowska 401 km ( Rekord Polski open i Rekord Świata Kobiet. Poprzedni należał od 2010 do Japonki Sumie Inagaki 397,103 km )
3. Alex Motylska 264 km ( Rekord Świata w kat wiek K-23 , poprzedni należał do Brazylijki Gabrieli Mazin Latini 230,400 km)
Mężczyźni :
1. Vidal Jean-Louis FRA 344 km
2. Zygmunt Łuczkowski POL 324 km
Co do najbliższych startów wiemy już że Alexa Motylka zaczęła przygotowania do kolejnego startu w biegu 48 godzinnym w miesiącu lipcu w miejscowości Kladno w Czechach, gdzie planuje pobicie kolejnego rekordu świata w kategorii wiekowej U 23
Alex Motylska : Mam 22 lata, mieszka w Mogilnie, studiuje w Bydgoszczy, gra w piłkę w III lidze kobiecej w klubie GLKS Osielsko. Największą jej pasją jest bieganie, należy do Klubu Płock Biega No Age Limit. Ma ukończonych 70 maratonów w tym 7 ultramartonów. Pierwszy maraton ukonczyła w 2015r. Najkrótszym z ultramaratonów był bieg na dystansie 110km GWiNT. W każdym biegu ultra stawała na podium głównie w kategorii do 29 lat, ale także OPEN kobiet. Jej wynik z biegu 24h (ponad 160km) jest najlepszym wynikiem w historii Polski w kategorii WU 23. Ma w swoich osiągnięciach jako jedyna kobieta ukończenie korony Wituńskiej ( 5 maratonów w 3 dni) oraz 10 maratonów w 10 dni

Comments are closed.