11 marca 2018. Maraton w Barcelonie

W niedzielę 11 marca 2018r przez stolicę Katalonii przebiegli uczestnicy 40. Maratonu Barcelona

Barcelona to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast na świecie. Trudno się dziwić: kuszą klimat, zabytki, jak Sagrada Familia, dobre jedzenie, no i stadion Camp Nou, siedziba słynnej FC Barcelona, czyli Dumy Katalonii. Oczywiście miejscowi mają wiele powodów do dumy, w tym także opisywany maraton.
Ostatnie edycje tego biegu w katalońskiej stolicy sprawiły, że stał się on czwartym największym maratonem w Europie. Wyprzedzają go jedynie imprezy organizowane w Berlinie, Paryżu i Londynie.

Sukces maratonu w Barcelonie jest konsekwencją świetnej organizacji biegu oraz decyzji o zmianie jego trasy, która przebiega wzdłuż głównych atrakcji turystycznych. Możliwość podziwiania Sagrady Familii czy bieg po las Ramblas to wyjątkowe przeżycie dla każdego uczestnika.
Podwójne zwycięstwo odnieśli Kenijczycy..W tym roku zmagania ukończyło 16 266 osób. W tłumie uczestników nie zabrakło Polaków, w tym trójka zawodników Klubu Płock Biega No Age Limit, którzy bez problemów ukończyli z dobrymi czasami maratoński dystans.
Najszybciej pobiegł Darek Łomnicki który z czasem 3 godz 16 min 35 s zajął 1366 miejsce open,