1 października 2017r. Koszyce Słowacja – 94 edycja Maraton

Nie Londyn, Paryż czy Berlin, a średniej wielkości słowackie Koszyce mają najstarszy w Europie maraton. Ta 94-letnia impreza tradycyjnie wystartowała w pierwszą niedzielę października.Tym razem z udziałem biegaczy z Klubu Płock Biega No Age Limit. Faktycznie w tym maratonie można się zakochać. Miasto żyje tym maratonem, maratończycy mają wszystko co najlepsze. Jak co roku na trasę rusza ok 2 tys maratończyków i 6 tys biegnących na dystansie półmaratonu.
Najlepiej z naszej niebieskiej drużyny pobiegł Darek Łomicki który z czasem 3 godz 12 min 20 s zajął 128 miejsce open.
Mariusz Nawrocki z czasem 3 godz 41 min 18 s zajął 441 miejsce open
Edward Stańczak z czasem 3 godz 59 min 00 s zajął 730 miejsce
Bogdan Makowski z czasem 4 godz 33 min 50 s zajął 1090 miejsce
Na dystansie półmaratonu najlepiej pobiegł i pobił swój rekord życiowy Kamil Zgorzelski czas 1 godz 39 min 57 s miejsce open 421
Justyna Kozanecka również pobiła swój rekord życiowy i z czasem 1 godz 57 min 23 s zajęła 209 miejsce wśród kobiet
Krzysztof Kurek z czasem 2 godz 26 min 40 s zajął 2251 miejsce wśród mężczyzn a Piotr Nowicki z czasem 2 godz 40 min 5 s zajął 2347 miejsce wśród mężczyzn
Ponadto dystans półmaratonu ukończyli Piotr Matuszewski czas 1 godz 57 min 22 s
Sylwia Nawrocka czas 1 godz 39 min
Krzysztof Matecki czas 1 godz 40 min
Wszystkim naszym zawodnikom i zawodniczkom gratulujemy udanego startu w Koszycach.